Představení Říma

Když někdo vysloví Řím, každý si pod tím vybavení něco jiného. Pro někoho Řím představuje historické památky, pro někoho to je centrum náboženství, pro jiné třeba místo lásky, gladiátorských her, divadla, architektury či módy. Dnes patří Řím k nejnavštěvovanějším místům světa.

Řím, nazývaný jako Věcné město, je hlavní město Itálie a jedno z nejstarších měst Evropy. Řím byl založen již před 2700 lety uprostřed hornaté krajiny, asi 27 Km od Tyrhénského moře. Město Řím se rozprostírá na území, které je větší než 1500 Km2 a protéká jím řeka Tibera, což je třetí největší řeka Itálie. O Římu se často říká, že je to město na sedmi pahorcích. Řím byl po mnoho let hlavním městem Římské říše a nejmocnější evropskou zemí starověku.

Řím je jak politickým cílem Itálie, tak i centrem církve, poněvadž se na jeho území nachází samostatný stát Vatikán, což je sídlo papeže. Na své si zde přijdou jak milovníci historie, tak i umění, galerie, mody či bohatého nočního života. V Římě můžete spatřit díla mnoha renesančních mistrů, archeologické nálezy, tak i výtvory současného moderního umění.

V Římě naleznete řadu historických památek, přičemž k nejznámější a největší antické památce v Římě patří Koloseum, jež bylo vybudováno v roce 80. Řím se pyšní i řadou fontán, které byly budovány již od starověku a staly se světově proslulým systémem veřejných vodovodů. Mnoho z nich jsou dnes považovány za umělecké a cenné skvosty. Díky tomu, že je Řím centrem křesťanství, nabízí velké množství kostelů, jež jsou skvostně vybaveny, pyšní se velkolepými bazilikami, podzemními katakomby a dalšími zajímavostmi.

Základní údaje

  • Počet obyvatel 2,7 milionu
  • Rozloha cca 1300 km2
  • Nadmořská výška 20 m. n. m.
  • Oficální web www.comune.roma.it

Tento web provozuje agentura NetHotels.cz (nabídka ubytování pro Barcelona, Řím, Amsterdam, Londýn, Paříž a další města).

Dále provozujeme internetový rezervační portál letenek - NetLetenky.com.