Doprava v Římě

Po Římě můžete cestovat různými druhy dopravy. Nechybí tu autobusy, tramvaje, příměstská doprava či metro. V Římě najdeme dvě trasy metra (A, B), třetí linka je odkládaná kvůli archeologickým vykopávkám. Římské metro patří k těm nejrychlejším a nejspolehlivějším dopravním prostředkům.

K dalším možnostem, jak cestovat po Římě, je pomocí služeb Taxi, které patří především v nočních hodinách k těm bezpečnějším dopravám, ale samozřejmě je také finančně dražší. Ve měste se nachází mnoho stanovišť nebo stačí jednoduše vytočit číslo 3570 a objednat si taxi na dané místo. Ty pravé vozi taxi jsou vybaveny štítkem taxi a mají povolení od Comune di Roma.

Po Římě jezdí mnoho autobusových linek, je jich tu více jak 250, pomocí kterých se dostanete praktiticky po celém městě. Pokud budete chtít cestovat ve večerních hodinách autobusem, tak noční autobusy jsou označeny písmenem N.

Pokud dáváte přednost spíše romantickému cestování, vyzkoušejte projížďku po řece Tibery. Vyhlídkové jízdy lodí se začínají u mostu Ponte Umberto I. a nabízí nezapomenutelný zážitek.

Jízdenky

Jízdenky se dají pořídit v prodejnách tabáku, tzv. tabaccheria, či v automatu, v prodejnách označených logem ATAC nebo přímo v metru a platí pro všechny tři dopravní prostředky hromadné dopravy. V samotným dopravních prostředcích se již pořídit nedá. Při prvním nástupu do dopravního prostředku je zapotřebí jízdenku označit. Ve všech dopravních prostředcích je zapotřebí si dávat velký pozor na osobní věci.

Co ještě vědět

Řím je známý svými ucpanými silnicemi, temperamentními řidiči, řadou motocyklů a skútrů a vyznačuje se také tím, že ignoruje jízdní řády a často také semafory. Pokud se chystáte přecházet silnici, tak se připravte na silný zážitek a musíte se vybavit silnou dávkou odvahy a drzosti. Řím patří k oblíbeným turistickým destinacím, kam každý rok směřují tisíce turistů, z nichž mnoho z nich využívá poměrně širokou škálu leteckých spojů a využívá většinou mezinárodní letiště Leonardi da Vinci, známé také jako Fiumicino Airport, což je největší italské letiště.