Ubytování v Římě

Přímým poskytovatelem ubytování v Římě, které u nás najdete je společnost Booking.com - přední světový poskytovatel online ubytování v hotelech po celém světě. Souhrnný počet hotelů, které Booking.com nabízí jde do desetitisíců přičemž jen pro Řím můžete vybírat z více než 700 rozmanitých hotelů po celém městě.

Spolu se samotnou nabídkou hotelů méte možnost na portálu získat řadu dalších užitečných informací pomocí různých funkcí. Vyhledávat můžete podle lokalit Říma nebo vzdálenosti hotelu k vámi vybranému cílovému místu. Samozřejmostí je možnost zobrazení mapy města a k hotelu možnost prohlížet řadu fotografíí a informovat se o rozmanitých detailech vybavení daného hotelu. Velmi užitečnou součástí informační nabídky jsou nezávislé recenze daných hotelů od cestovatelů do Říma jako jste vy - uživatelské recenze vám mohou velmi pomoci s výběrem.

Jak probíhá rezervace?

Celý proces je velice jednoduchý. Vyberte si váš hotel v Římě a poté přecházíte k rezervačnímu formuláři. Zadejte vaše osobní údaje a na zabezpečeném serveru uveďte detaily vaší platební karty. Spolehlivost online platební brány zaručuje mimo jiné pozice poskytovatele Booking.com na trhu světového prodeje ubytování. Důležitou informací je fakt, že peníze vám z vaší platební karty nejsou odečteny okamžitě, ale až po skončení vašeho ubytování - platíte tedy pouze za služby, které jste již využili. Nakonec pro jistotu pamatujte na to, vzít si sebou do hotelu potvrzení vaší rezervace, které vám přijde emailem po dokončení online rezervace hotelu v Římě.

O Římě

Než si objednáte vaše ubytování, přečtěte si malou oslavu věčného města spolu s několika užitečnými informacemi:

Do Říma – do věčného města!

Řím je možné navštívit kdykoliv, v jakoukoliv dobu, protože vždy má co nabídnout a ukazát. Příjemné středomořské klima zaručuje jedinečnost ročního období v samém srdci italské metropole. Pokud nevěříte v lásku na první pohled, v Římě se Vám naskytne možnost. Ale pozor, většinou se objevuje už na celý život.

Dlouhá římská miulost

Řím byl založen roku 753 př. n. l. etruskými osadami a podle rodu Ruma vznikl i název pozdější Roma. Podle starodávné pověsti však jméno Roma vycházelo z Romulova jména, který násilně zabil svého bratra Remuse, aby se s ním nemusel dělit o trůn.

Po roce 509 př. n. l. se dostává do čela římská republika a postupně se zmocňuje i zámořských území (např. Španělsko, Řecko, severní Afrika). Jako první římský císař byl ustanoven Augustus, synovec Julia Caesara, pod jehož vládou se město rozvíjelo a vznikaly reprezentativní budovy, fóra, lázně a paláce. S narozením Ježíše Krista se začíná rozšiřovat křesťanství a Řím se stává jeho hlavním centrem. Tím nastává i úpadek, kdy bylo město dvakrát dobyto a sídlo císaře Konstantina Velikého přestěhováno do Konstantinopole.

Ve středověku se Řím stává papežským městem, ale po odchodu papežů do Francie, čeká Řím další pohroma. Své křesťanské postavení si opět získává v době renesance v polovině 15. století a následně baroka.

Základní údaje Říma

Řím, provincie Roma, už před mnoha staletími vystupoval jako hlavní město Římské říše, jako nejmocnější a nejdůležitější centrum světa. Město leží v oblasti Lazio asi 27 kilometrů od Tyrhénského moře a několik kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Se svým více než třímiliónóvým obyvatelstvem ukrývá i samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, který byl zařazen roku 1980 na seznam UNESCO. Římem protéká památná řeka Tiber, která měla v dějinách své čestné místo jako dopravní a obchodní uzel.

Nej prohlídky v Římě

Řím je plný památek, které si Vás najdou samy. Především můžete všude kolem vidět památky z dob křesťanství v podobě kostelů, chrámů a bazilik. Jeden z nejstarších antických chrámů, který zůstal od 2. století prakticky nezměněn, je Pantheon. Nejslavnější a nejvyšší pahorek Kapitol se stal symbolem moci starověku. Gladiátorské hry se odehrávaly ve slavném Koleseu z roku 80. Jeho název vznikl ze jména císaře Nerona, který byl jejich velkým fanouškem. Na Foru Romanu se zase shromažďoval veškerý čilý ruch římského národa. Nezávislý stát Vatikán, ležící uprostřed Říma, je pak turistickou atrakcí samo o sobě.

Řím není ale jen o mohutných stavbách, zajímavostí je vodní systém veřejných vodovodů spojených soustavou fontán a kašen, které jsou rozesety všude po městě. Nejznámnější z nich je bezesporu Fontana di Trevi.

Hotely v Římě s námi - online a spolehlivě

Věříme, že vaše rezervace hotelu v Římě bude pohodlná a spolehlivá. Rozvoj internetu a spolehlivý dodavatel online ubytování jsou toho ideálním předpokladem.